3RA6250-1EB32
2-year MRO Warranty
Same Day Shipping
Siemens 3RA6250-1EB32
SIRIUS, COMPACT STARTER, REVERSING STARTER 400 V, 24 V AC/DC, 50... 60 HZ, 8... 32 A, IP20, MAIN CIRCUIT CONNECTION: SCREW TERMINAL, AUXILIARY CIRCUIT CONNECTION: SCREW TERMINAL